Zlatá  pravidla výběru kvalitního dřezu pro domácnost

Jak začít výběr dřezu

  • provádějte vždy napřed s ohledem na jeho nejdůležitější základní funkci, kterou od výrobku očekáváte.  t.j.  použitelný a praktický  rozmě dřezu, minimální nároky na čištění, odolnost a trvanlivost hezkého vzhledu.  V první fázi  raději vybírejte bez doplňků  a bez ohledu na cenu. Například je Vám k ničemu výbava, doplňky, nízká cena či krásná barva, pokud se dřez špiní, odírá, poškodí teplem, nebo je za rok škaredý opotřebením.

xxx

 

Rozměr  je důležitý, ale nejen to.

 

kuchyňské dřezy rozměryPůvod dřezu, výrobci a prodejci

  • Dobře se zajímejte opůvod zboží, použité materiály, technologii a o to jak dlouho výrobce existuje. Koukněte i na www stánky výrobce.  Pokud ihned některou z informací nezjistíte, mějte se na pozoru. Nikdy nedejte jen na cenové hledisko. Každodenní  údržby  časem zašlého špinícího se nekvalitního dřezu se už nezbavíte. Pár stokorun, které jen možná při koupi ušetříte Vás bude trvale štvát.Bedlivě sledujte pověst výrobce i prodejce a jeho reference, zkušenosti i historii  na českém trhu. Velké hobby markety  se obvykle zaměřují na dřezy u nichž je tlak na co nejnižší cenu. Zpravidla je to i u známých značek nejnižší úroveň z jejich nabídky. Preferujte přímé zastoupení výrobců a  přímé výrobce před obchodníky se vším.

Nenapalte se ...

  • Pozor si dejte zejména na výrobky pouze s povrchovou úpravou, na podezřele levné zboží často z Asie, Polska i dalších zemí, bez dostatku informací o výrobci a jeho zkušenostech. Zpravidla laciné produkty vyrobené jen s ohledem na co nejnižší cenu. Vám je dána k rozhodování jen fotka, rozměry a cena /samozřejmě velmi lákavá/  a poměrně anonymní prostředí internetu, kde si nemůžete výrobek osahat ani vyzkoušet. Lákavé záruky naprosto neuvěřitelných 10 let nedávají ani špičky v oboru a dlouhá léta zavedené firmy. To ty nejlevnější produkce bez udání původu s nimi omračují velmi rády.  Je třeba být ostražitý a nenaletět,  kvalita něco stojí.  Stačí přemýšlet selským rozumem. Týká se to zejména nákupu  granitových dřezů, ale i levných nerezů  „Laciný – dvakrát placený“  Levné dřezy se ve výsledku nevyplatí - prodraží.

Značkové výrobky jdou koupit výhodně

  • granitový dřezznačkový dřez
  • Renomovaní výrobci v krizi museli na úbytek kupní síly reagovat zúžením nabídky a větším prodejem méně typů a výrazně snížit cenu pro zákazníka.  Zúžil se výběr, ale v podstatě, najdete to, co potřebujete.  Akce jdou dolů s cenou a občas zaznamenáme i dlouhé lhůty na zboží objednané mimo akce. Výsledek je však pro běžného zákazníka celkem příznivý. V Akci může koupit originální vysoce kvalitní dřez za výhodnou cenu, která se přibližuje ceně nabídek dřezů takzvaně  „levných“  dřezů z levných materiálů.  Mezi levnou produkcí  a  špičkovým značkovým produktem nemusí být u nejčastěji prodávaných  tvarů  dřezů  zpravidla ani 20 % rozdíl ceny.  Rozdíl v užitných vlastnostech a např. trvanlivosti však může být obrovský.


 

Závěrem

  • Jak bylo již výše uvedeno , je i při koupi kuchyňského dřezu zapojit pouhý zdravý rozum a uvědomit si, že opravdu nic není zadarmo.  Zakoupíte li kvalitní dřez  uspokojí Vás nejen funkčně , ale také si ušetříte si budoucnosti spoustu práce  s čištěním  a bude vaší kuchyni trvale slušet.

Vyhledávač dřezů